Jakie są skutki uzależnienia od seksu?

Patologiczna potrzeba podejmowania czynności seksualnych całkowicie obezwładnia uzależnioną osobę. Jest źródłem cierpienia dla niej jak i dla najbliższych. Uzależnienie od seksu powoduje liczne problemy psychiczne, finansowe, problemy w kontaktach z innymi ludźmi…

Z czasem seksoholizm jest nie tylko uzależnieniem ale i współuzależnieniem całej rodziny i dotyka także dzieci. Zresztą jak każde inne uzależnienie. Pomóc może dobry ośrodek walki z uzależnieniem.

Zobaczcie, jakie są główne konsekwencje seksoholizmu.

Anorgazmia, bezsenność, AIDS…

Uzależniona kobieta czy też uzależniony mężczyzna – oboje ponoszą podobne konsekwencje zdrowotne typu zaburzenia czynności seksualnych, anorgazmia, a panowie dodatkowo przedwczesny wytrysk. Zdrowotną konsekwencją uzależnienia od seksu są także choroby weneryczne i zakaźne, takie jak AIDS, choroby wrzodowe i bezsenność.

Ciekawostka – seksoholizm prowadzi również do wycieńczenia organizmu. Nałogowiec jest tak zaabsorbowany swoim zachowaniem, że nie odczuwa zmęczenia, podobnie zresztą jak pracoholik pracujący nadmiernie nie czuje wyczerpania.

Kiedy bankrutujesz, pomoże tylko dobry ośrodek walki z uzależnieniem

Trzeba przyznać, że uzależnienie od seksu bywa kosztowne. Bo często nie kończy się na oglądaniu pornografii w internecie czy też na uprawianiu cyber-seksu. Nałogowiec (czy uzależniona kobieta) pragnie coraz bardziej zaawansowanych podniet i musi zainwestować w usługi damskiej lub męskiej prostytutki, telefony erotyczne, erotyczne akcesoria typu wibrator czy kajdanki do BDSM.

Jeśli uzależniony mężczyzna czy uzależniona kobieta mają licznych kochanków czy kochanki to często inwestują w drogie prezenty. Duże koszty pochłania też ewentualny rozwód.

Ciekawostka – uzależnienie od seksu często kończy się liczną absencją w pracy i w efekcie jej utratą. Prowadzi to do problemów materialnych, a nawet rozwoju innych nałogów i bezdomności. Dlatego warto jak najszybciej, obserwując objawy uzależnienia od seksu, znaleźć specjalistyczny ośrodek walki z uzależnieniem.

Złe emocje, myśli paranoiczne…

Seksoholizm skutkuje również anomaliami w sferze emocji. Przede wszystkim wygłusza uczucia, prowadząc do apatii. Seksoholiczka czy seksoholik robią się infantylni, niecierpliwi, roszczeniowi. Boją się intymności, odrzucenia. Stają się zdekoncentrowani, tracą trzeźwość i ostrość myślenia. Poprzez liczne fantazje erotyczne, a także niechciane myśli uzależniona osoba nie może skupić się na pracy i na codziennych zajęciach. Zmuszona do ciągłego usprawiedliwiania się, zaczyna zaprzeczać, kłamać, bagatelizować. Pojawiają się też myśli paranoiczne i mania prześladowcza.

Ciekawostka – seksoholizm skutkuje często poważnymi problemami psychicznymi. Pojawia się negatywny stosunek do siebie i do świata, utrata godności, a nawet zachowania autodestrukcyjne, myśli samobójcze, nerwice, dewiacje seksualne typu ekshibicjonizm, sadomasochizm czy pedofilia.

Kontakty z ludźmi – kłamstwa, wymówki…

Uzależniona kobieta czy uzależniony od seksu mężczyzna miewają także problemy w sferze społecznej. Seksoholicy trwonią na seks nie tylko własne pieniądze, ale i pieniądze swojej rodziny. Ignorują potrzeby swoich partnerów czy partnerki, zaniedbują, przestają poświęcać czas. Mimo tego, że kochają swoich najbliższych, ranią ich, często nieświadomie. Do pewnego momentu ukrywają problem erotomanii przed najbliższymi i otoczeniem. Najbliżsi jednak wyczuwają problem. Co więcej, sami zaczynają doświadczać skutki erotomanii partnera, jako osoby współuzależnione tracąc własne ja.

Z czasem już całe rodziny doświadczają skrajnych uczuć, takich jak nienawiść, litość, nadmierna uległość albo całkowita zależność. Relacje zostają osłabione kłamstwami, wymówkami i oziębłością. Ośrodki odwykowe są jednak otwarte dla seksoholików, oferując im terapie. Osoby cierpiące na seksoholizm mogą również poszukać wsparcia w różnych wspólnotach, na przykład we Wspólnocie Uzależnionych od Seksu i Miłości czy Wspólnocie Anonimowych Seksoholików.

Ciekawostka – badania wykazują, że uzależnienie seksualne w rodzinach dotkniętych seksoholizmem ma bardzo duży wpływ na zachowania dzieci. Aż 87% seksoholików wywodzi się z rodzin, w których co najmniej jedno z rodziców było seksoholikami.

+48 735 469 430 Niższa cena terapii