Media

Małpki, czyli… Polacy na permanentnym rauszu?

Ks. Józef Walusiak

Specjalista terapii uzależnień z 30 letnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi, założyciel kilku katolickich ośrodków terapeutycznych, redaktor audycji radiowej o problemach alkoholowych w radiu „Anioł Beskidów”, pionier pomocy ludziom uzależnionym na Podbeskidziu, założyciel pierwszego w Polsce ośrodka dla nieletnich narkomanów. Dziś Ksiądz Józef pragnie podzielić się swoim bogatym doświadczeniem w pracy z uzależnionymi, jak również swoim wielkim sercem i miłosierdziem dla ludzi cierpiących poprzez podjęcie współpracy z naszym ośrodkiem. 

Wywiad z ks. Józefem Walusiakiem – założycielem pierwszego w Polsce ośrodka dla nieletnich narkomanów  „Nadzieja”, rozmawia Natalia Podosek, Fronda.pl.

Jak powstał Ośrodek i co sprawiło, że Ksiądz zrezygnował z wygodnej posadki i zajął się młodzieżą wykluczoną poza margines społeczny?– Myślę, że to powołanie zrodziło się razem ze święceniami kapłańskimi. Otrzymałem je z rąk Jana Pawła II kiedy był jeszcze kardynałem, i to właśnie on zainspirował mnie do podejmowania takich działań. Wcześniej, jako student teologii miałem z nim wykłady i wtedy już zapragnąłem pracować z młodzieżą.
– Zanim założyłem Ośrodek pojeździłem po świecie. Byłem w katolickich ośrodkach pod Nowym Jorkiem, w Szwajcarii, w Niemczech i na podstawie tych doświadczeń stworzyłem program autorski. Do ośrodka przyjmujemy wszystkich – wierzących i niewierzących, ale terapia  opiera się na wartościach chrześcijańskich. Krótko mówiąc na Dekalogu.

Fragment program telewizyjnego z udziałem ks. Józefa Walusiaka o uzależnieniach:

Reportaż TVP o naszym Ośrodku

Formularz dofinansowania
Medical Finance Group