Przekaż darowniznę
+48 735 469 430

Personel

Naszym największym atutem jest profesjonalna i doświadczona kadra. Przywiązujemy wielką wagę do procesu rekrutacji i wysokich wymogów dotyczących kwalifikacji pracowników i etyki zawodu. Nasi kandydaci muszą spełniać wszystkie wymogi PARPA (Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) dotyczące wykonywania zawodu terapeuty i Ustawy o lecznictwie odwykowym. Dodatkowo są  poddawani superwizji przez wojewódzkiego eksperta ds. superwizji.

Nasza kadra jednak to nie tylko wysoce doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie uzależnień, ale przede wszystkim ludzie dla których niesienie pomocy w walce z tą straszną chorobą jest celem i sensem życia. Wielu z naszych pracowników ma wieloletnie, bogate doświadczenie w pracy społecznej z osobami uzależnionymi, między innymi w szpitalach, miejskich ośrodkach terapeutycznych, oddziałach detoksykacji, noclegowniach, izbach wytrzeźwień  czy placówkach MOPS, gdzie ratowali życie osób całkowicie wyniszczonych nałogiem, często nazywanych „beznadziejnymi przypadkami”.

 

Gabriela Flig

Założycielka ośrodka z osobistym doświadczeniem w walce z uzależnieniem i pracy z kobietami uzależnionymi od alkoholu, instruktor terapii uzależnień, ekonomista, manager z wieloletnim doświadczeniem korporacyjnym, posiadająca szeroki zakres wiedzy i szkoleń w zakresie motywacji, komunikacji i kontaktów interpersonalnych.

"Pomysł stworzenia ośrodka dla kobiet pojawił się kilka lat wcześniej. Z upływem czasu potrzeba i pragnienie jego stworzenia stawały się coraz silniejsze, aż w końcu pochłonęły mnie bez reszty. Musiałam przetrzeć wiele ścieżek i wyważyć wiele drzwi aby to marzenie się spełniło. Nie doszłoby jednak do tego, gdybym nie spotkała na swojej drodze tak wielu wspaniałych i zaangażowanych osób, które dały się również porwać wizji stworzenia ośrodka tylko dla kobiet, miejsca wyjątkowego, pełnego serca i miłości do drugiego człowieka ..."

Katarzyna Śliż

Specjalista terapii uzależnień. Ukończyłam pedagogikę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Studia Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii. Doświadczenie zdobywałam działając w ośrodku dla osób uzależnionych Saltrom (Salezjański Ruch Troski o Młodzież ), w ośrodku uzależnień w Otwocku oraz w tworzonym i prowadzonym przez siebie Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lublinie. W wolnym czasie pracuję jako instruktor narciarstwa zjazdowego oraz instruktor survivalu.

"Praca z ludźmi to dla mnie pomaganie innym w przemianie życia, w doświadczaniu sensu w trudnościach, w przeżywaniu cierpienia i zmagań, w doświadczaniu swojej słabości i znajdowaniu siły. Pozwala mi dotykać głębi życia, dzielić się nim z innymi, nie pozostawać na jego powierzchni i banalnej stronie. To właśnie sprawia, że ciągle chcę pracować i być świadkiem, że możliwa jest przemiana i że jest nadzieja na wyzwolenie i uwolnienie."

Sławomir Sadkowski

Certyfikowany instruktor terapii uzależnień

"Od dwudziestu siedmiu lat towarzyszę w toku leczenia odwykowego. Pomagam zarówno osobom chorym-uzależnionym jak i ich rodzinom. Prowadzę terapie grupowe i indywidualne w procesie leczenia i rehabilitacji osób uzależnionych i współuzależnionych. To własna terapia była dla mnie inspiracją do przyjęcia roli osoby niosącej pomoc. I tak rozpoczęła się wędrówka po życiowych zakrętach ludzkich dusz, która trwa do dzisiaj. To doświadczenie jest dla mnie nie tylko zawodem lecz również pasją, którego motorem napędowym są odzyskujący radość życia pacjenci. Wolne chwile najchętniej spędzam przy dobrej muzyce odtwarzanej z płyt analogowych lub wyruszam na samochodowe wycieczki beskidzkimi malowniczymi drogami.."

Dorota Elżbieciak

Instruktor terapii uzależnień w procesie certyfikacji -Szkoła STUiW Jerzego Melibrudy w Warszawie.

"Przede wszystkim jestem człowiekiem, kobietą z osobistym doświadczeniem walki z uzależnieniem od alkoholu. Na bazie przeżytych doświadczeń realizuję swoje największe marzenie, które towarzyszyło mi od najmłodszych lat, marzenie pracy z ludźmi i niesienia pomocy. Będąc na życiowym zakręcie przestałam marzyć i czuć. Dziś wiem, że marzenia są po to by je realizować. Uwielbiam poznawać ludzi, obserwować ich i pomagać im rozwijać siebie, a także dzielić się z nimi tym co każdego dnia odkrywam w sobie. Wolny czas spędzam z rodziną na łonie natury, lub śpiewając na karaoke z przyjaciółmi. "

Ela Ćwiękowska

Psycholog

"Magister Psychologii. Pracuję jako psycholog w Beskidzkim Centrum Zdrowia Psychicznego w Międzybrodziu Bialskim na Oddziałach: Psychiatrycznym, Dziennym Psychiatrycznym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego. Doświadczenie pracy z osobami uzależnionymi zdobyłam w Miejskim Ośrodku Terapii Uzależnień Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż w Bielsku Białej. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje, obecnie w zakresie psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Inspiruje mnie człowiek oraz jego możliwości zmiany siebie i swojego życia. "

Magda Walewska

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (2011 r) oraz coachem. "... Dlaczego uzależnienia? Bo chce patrzeć na uwalnianie potencjału człowieka, na jego rozkwit po latach bycia w uśpieniu.

"Zdecydowałam się studiować psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2007 roku skończyłam studia i zaczęłam prace jako psycholog na stacjonarnym oddziale leczenia uzależnień w Szpitalu Psychiatrycznym w Radomiu. Od grudnia 2008 roku pracuje jako psycholog- specjalista psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia​w ​Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż w Bielsku Białej. Łącznie 9 lat pracy w uzależnieniach. ​Pracując jako psycholog, specjalista terapii uzależnień zajmuje się diagnozą psychologiczna, diagnozą uzależnień behawioralnych  ( siecioholizm, hazard, pracoholizm, zakupoholizm) i chemicznych(alkohol, narkotyki, leki),prowadzę psychoterapię indywidualna oraz grupy terapeutyczne osób uzależnionych i współuzależnionych(rodzin osób uzależnionych) oraz osób z syndromem DDA. Koncepcyjnie pracuję poprzez tworzenie programów terapii( m.in Dziennego Oddziału Zaburzeń Behawioranych w Bielsku Białej).Nieustannie się szkole, biorę udział w konferencjach branżowych, moja praca podlega superwizji.  Prywatnie jestem mamą i żoną cudownych mężczyzn. Rodzina to dla mnie najważniejszy obszar życia i spełnienia. W wolnych chwilach lubię pływać kajakiem, chodzić po górach, i pić pyszną kawę z przyjaciółmi ... "

Izabela Kopoczek

Specjalista ds. administracji, rejestratorka medyczna, instruktor terapii uzależnień

"Od dzieciństwa marzyłam aby pracować „za biurkiem”, matematyka była moim konikiem. Kierunek rachunkowości i finansów pozwolił mi spełnić marzenie o wymarzonej pracy. Pracowałam w prywatnych firmach i w placówkach służby zdrowia. Wraz ze wzrostem „słupków” rosła we mnie potrzeba pomocy i wrażliwość na drugiego człowieka, dlatego od początku zaangażowałam się w projekt tworzenia naszego ośrodka. Moją pasją są konie, wolny czas najchętniej spędzam ze swoją rodziną, a kiedy chcę odreagować, pielęgnuję swój ogródek :)"

Dorota Motyka

Personel medyczny, pielęgniarka dyplomowana.

"Jestem pielęgniarką dyplomowaną. Nie wyobrażałam sobie pracy w której nie miałabym możliwości bezpośredniej pomocy ludziom, którzy jej potrzebują. Właśnie dlatego pracuje w zawodzie przez całe swoje życie. Przygodę ze służbą zdrowia rozpoczęłam w Szpitalu Pediatrycznym na oddziale chirurgicznym. Od 12 lat pracuje również z osobami dorosłymi, co pozwoliło mi spojrzeć pod innym kątem na problemy z którymi borykają się osoby w różnych przedziałach wiekowych. Wolne chwile spędzam w swoim ogrodzie, w którym często pielęgnuje rośliny ... "

Katarzyna Ożgo

Personel medyczny, opiekunka medyczna

"Poprzez własne doświadczenia zdobyłam dużą wiedzę na temat choroby alkoholowej, którym chciałabym się dzielić. Zawód opiekunki medycznej oraz osobiste doświadczenia pozwalają mi otaczać drugiego człowieka właściwą opieką. Z wykształcenia jestem magistrem zootechniki. Od dzieciństwa otaczały mnie zwierzęta, które do dziś są moja pasją i hobby. Jestem właścicielką hodowli ptaków egzotycznych i wielu ras zwierząt futerkowych. Opieka nad zwierzętami również uczy mnie odpowiedzialności, wrażliwości i empatii. "

Współpracujący:

mgr Adam Kasprzyk 

Superwizor ośrodka certyfikowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, specjalista terapii uzależnień, psychoterapeuta w trakcie specjalizacji.

 
 

Ks. Józef Walusiak

Specjalista terapii uzależnień z 30 letnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi, założyciel kilku katolickich ośrodków terapeutycznych, redaktor audycji radiowej o problemach alkoholowych w radiu „Anioł Beskidów”, pionier pomocy ludziom uzależnionym na Podbeskidziu, założyciel pierwszego w Polsce ośrodka dla nieletnich narkomanów. Dziś Ksiądz Józef pragnie podzielić się swoim bogatym doświadczeniem w pracy z uzależnionymi, jak również swoim wielkim sercem i miłosierdziem dla ludzi cierpiących poprzez podjęcie współpracy z naszym ośrodkiem.

 
 

Wywiad z ks. Józefem Walusiakiem – założycielem pierwszego w Polsce ośrodka dla nieletnich narkomanów  „Nadzieja", rozmawia Natalia Podosek, Fronda.pl.

Jak powstał Ośrodek i co sprawiło, że Ksiądz zrezygnował z wygodnej posadki i zajął się młodzieżą wykluczoną poza margines społeczny?

- Myślę, że to powołanie zrodziło się razem ze święceniami kapłańskimi. Otrzymałem je z rąk Jana Pawła II kiedy był jeszcze kardynałem, i to właśnie on zainspirował mnie do podejmowania takich działań. Wcześniej, jako student teologii miałem z nim wykłady i wtedy już zapragnąłem pracować z młodzieżą.

 

- Zanim założyłem Ośrodek pojeździłem po świecie. Byłem w katolickich ośrodkach pod Nowym Jorkiem, w Szwajcarii, w Niemczech i na podstawie tych doświadczeń stworzyłem program autorski. Do ośrodka przyjmujemy wszystkich – wierzących i niewierzących, ale terapia  opiera się na wartościach chrześcijańskich. Krótko mówiąc na Dekalogu.

 

Fragment program telewizyjnego z udziałem ks. Józefa Walusiaka o uzaleznieniach : https://youtu.be/0dOx3BZrcO4