Lekomanką jest uzależniona kobieta w wieku…

Niejeden prywatny ośrodek terapii leczenia uzależnień zajmuje się terapią lekomanów. Są też terapie dla uzależnionych kobiet lekomanek. Wszystkie te osoby pogrążone w nałogu lekomanii zmagają się z problemem, który charakteryzuje się…

  • uzależnieniem od leków jako formą toksykomanii, będącej nadmiernym, systematycznym albo okresowym przyjmowaniem substancji wpływających szkodliwie na organizm człowieka. Z kolei samo uzależnienie od leków polega na przymusie zażywania leku w celu doznania efektu fizycznego i psychicznego. Leki są przyjmowane przez lekomanki i lekomanów najczęściej po to, aby uniknąć nieprzyjemnych doznań związanych z nieprzyjęciem lekarstwa. Takim nieprzyjemnym doznaniem może być na przykład ból głowy lub bezsenność.
  • przyjmowaniem coraz większych dawek leku w celu osiągnięcia pożądanego skutku

Lekomania – co będzie, gdy odstawisz leki?

Poza tym prywatny ośrodek terapii leczenia uzależnień praktykujący leczenie owego nałogu wyróżnia kilka typów lekomanii. Jest więc typ morfinowy, kokainowy, amfetaminowy, khat czy typ uzależnienia od substancji halucynogennych.

O lekomanii warto też wiedzieć to, że powoduje tzw. przestrojenie czynności somatycznych oraz psychicznych. Owa rewolucja w organizmie jest na tyle duża, że odstawienie leku skutkuje takim zaburzeniami czynności organizmu jak…

  • problemy z oddychaniem
  • kłopoty z pracą serca
  • dolegliwościami układu pokarmowego

Samotna, uzależniona kobieta po 50-tce

Niestety, problem lekomanii jest często lekceważony. Wiele poważniej traktowane są inne formy uzależnienia, jak alkoholizm czy narkomania. Często aplikowanie leków kojarzymy bowiem z dbaniem o zdrowie. Tymczasem specjaliści od uzależnień alarmują, iż niebezpieczne może być nawet branie suplementów.

Specjaliści dodają również, że lekomania dotyka zwłaszcza osób starszych. Czynnikiem sprzyjającym rozwojowi lekomanii jest również płeć oraz relacje z innymi. Lekomania jest więc uzależnieniem charakterystycznym dla…

  • kobiet po 50 roku życia
  • osób samotnych

Można więc powiedzieć, że lekomania jest dla niektórych ludzi antidotum na samotność. Co ciekawe, do gwiazd, które zmagały się w problemem lekomanii należą: Kim Kardashian, Macaulay Culkin, Courtney Love, Demi Moore, Winona Ryder.

Starsi ludzie – lekomania a reklama

Nic dziwnego, że osoby starsze mają problem z uzależnieniem leków. W końcu to oni zmagają się najczęściej z różnymi chorobami. Wraz z wiekiem coraz bardziej oswajamy się z codzienną porcją leków.

Poza tym reklamy adresowane do osób starszych pokazują, że lek jest antidotum na wiele schorzeń, a nawet na wiele problemów życia codziennego. Stąd w aptekach pojawiają się nawet specjalne organizery do leków pozwalające podzielić dawki w ciągu dnia oraz w ciągu tygodnia. Trzeba jednak przyznać, że wiele leków jest nam po prostu potrzebnych.

Paradoks – leki, które wpędzają w chorobę

Paradoksem jest jednak to, że w efekcie przyjmowania różnych leków, które mają przecież ratować nam zdrowie, starsi ludzie wpadają w sidła innej choroby, zwanej lekomanią. Specjaliści od uzależnień twierdzą, że często pierwszym krokiem do lekomanii jest sięganie po leki dostępne bez recepty. Takie leki mają oczywiście ulotkę informacyjną przestrzegającą przed skutkami ubocznymi, lecz warto przecież zauważyć, że starsi ludzie mają niestety problem z odczytaniem drobnego druku z powodu pogorszenia wzroku.

Poza tym owe ulotki pisane są często specjalistycznym językiem. Dlatego wiele starszych ludzi informację o lekach czerpie z reklam, co jest bardzo destrukcyjne, ponieważ reklamy często wprowadzają w błąd, manipulują, opierają się na szkodliwych stereotypach i kierują się chęcią zysku, a nie pomocy.

Prywatny ośrodek terapii leczenia uzależnień pełen lekomanów

Lekomanię powoduje też to, że często bierzemy leki profilaktycznie. Tymczasem bez wielu tabletek moglibyśmy sobie spokojnie dać radę. Nawet grypa nie wymaga faszerowania się lekami, gdyż – jak wiemy – katar nie leczony i leczony trwa siedem dni. Zamiast faszerować się różnego rodzaju lekami na grypę, lepiej jest się przede wszystkim wyspać.

Nie mówiąc o tym, że nie powinno się łączyć leków określonego typu. Niektóre leki zmniejszają bowiem przyswajanie innych. Poza tym łączenie niektórych leków może być niebezpieczne dla zdrowia. Niejeden prywatny ośrodek terapii leczenia uzależnień pełen jest nałogowców, którzy zniszczyli swoje zdrowie, nie zwracając uwagi na to, w jakiej konfiguracji aplikują lekarstwa.

+48 735 469 430 Niższa cena terapii